Emei Qigong Kalpyolu | YI Jıng ve Kalp Enerjisi Belirleyici Şifa Metodları
400
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-400,page-child,parent-pageid-518,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
 

YI Jıng ve Kalp Enerjisi Belirleyici Şifa Metodları

Emei Qigong Okulu Seviye III “Yi Jing ve Kalp Enerjisi Belirleyici Şifa Metodları” eğitimi özellikle şifa alanında çalışan öğrenciler için benzersiz bir metodoloji sunar. Emei Geleneği 13. Soy Sahibi Grandmaster Fu tarafından batılılar için daha kolay anlaşılabilmesi için “Doğu Psikolojisi” olarak adlandırılan bu metod hastalıkların köken sebebini bulmak için kullanılır.

Seviye I ve Seviye II eğitimini alan öğrencilerin katılabildiği Seviye III eğitimi ülkemizde üç defa düzenlendi. Üç eğitimini tamanlayan öğrencileri için Grandmaster Fu Wei Zhong, iki defa da Seviye IV Eğitmen Eğitimi yaptı.

Beş tip insan hastalığının hepsinin sebebi enerji ile bağlantılıdır. Tüm hastalıkların ve şikayetlerin gelişmesi Yaratılışın Gücü ile olan uyumsuzluktur.

Yaratılışın Gücü’nden daha önce Wuji Enerjisi olarak bahsedilmişti. Bu enerji herşeye ait tüm Doğum-Öncesi ve Doğum-Sonrası Enerji Bilgisi’ni içerir.

Tüm hastalıklar Enerji’den ortaya çıkar ve türer. Günlük yaşantımızın içerisinde, herşeyin Enerji Bilgisi üç hakimiyet alanından gelir; Gök, Yer ve İnsanlık.

heaven-earth-humanityProblemlerin sebepleri çeşitli ve tuhaf olsa da, Gök, Yer ve İnsanlık hakimiyet alanlarındaki beş tip insan hastalığının sınırları ötesine geçemezler. Başka bir deyişle, beş hastalığın köken sebebi, Gök, Yer ve İnsanlık alanlarına doğru geri izlenebilir.

Gök, Yer ve İnsanlık hakimiyet alanlarının koşulları ve sebeplerinin birbirleriyle olan etkileşimi beş tip insan hastalığının köken sebebidir:
1- İnsanlarda hastalığa sebep olan, Gök’ten gelen Enerji Bilgisi şunları kapsar: güneş, ay, yıldızlar, bulutlar, şimşek, gök gürlemesi, yağmur, kar, dolu, çiy, rüzgar, don, sis, gökkuşağı vb.

2- İnsanlarda hastalığa sebep olan, Yer’den gelen Enerji Bilgisi şunları kapsar: dağlar, okyanuslar, nehirler, göller, kaynaklar, göletler, bataklıklar, volkanik faaliyet sonrası alanlar, deprem sonrası alanlar, evler, odalar, ağaçlar, bitkiler ve çiçekler, bahçeler, toprak, kullandığımız gündelik şeyler, giydiğimiz ve taşıdığımız şeyler, iç dekorasyon, mobilyalar, müzik aletleri, yönler, hayvanlar, enerji varlıkları vb.

3- İnsanlarda hastalığa sebep olan, İnsanlık’tan gelen Enerji Bilgisi şunları kapsar: aile bireyleri, akrabalar, arkadaşlar, toplumdaki her çeşit insan, şimdiki yaşam deneyimleri, geçmiş yaşamların karması, hayaletler vb.

 

“Kalp” Nedir? Bakiye Enerji Bilgisi İnsan bedenini Nasıl Etkiler?

Yukarıda bahsedilen herhangi bir Enerji Bilgisi, insanlar, olaylar ve şeylerle birleştiğinde, kalpten yükselen yedi duygu ile etkileşime geçebilir. Bunun sonucunda ortaya çıkan enerji bilgisi, beş organın doğal enerji fonksiyonlarını takip eder (ref. Seviye II beş element tablosu) ve otomatik olarak çabucak bu bilgiyi bedenin belirli bir bölgesine nakleder. Bu sadece belirli bir anda bedeni etkilemekle kalmaz, aynı zamanda nakledildiği bölgede depolanır ve gelecekte de aynı etkileri üretmeye devam eder.man-in-nature

Hepinizin “kalp” kavramını hatırladığını umuyorum, bu bedendeki her hücreyi oluşturan uçdeğerde mikro-partiküller idi. Bu partüküller o kadar küçüktürler ki onları herhangi bir çağdaş insan dilince tanımlamak imkansızdır. Yine de bu mikro-partiküllerin her biri komple bir evrensel uzayın tezahürüdür ve “kalp” bütün bedeni etkiler çünkü her hücrenin içine yerleşmiştir.

Bu depolanmış Enerji Bilgisi’ne Bakiye Enerji Bilgisi olarak referans edilir. Bakiye Enerji Bilgisi herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde yedi duygu tarafından kışkırtılabilir, böylece sürekli bir şekilde hastalığın şiddetinin artmasına sebep olur. Zaman ve uzayda var olma, zaman ve uzaydan bağımsız olma karakteristiklerine sahiptir.

Bir insanın bedeninde ortaya çıkan semptomlar ve hissiyatlar, Bakiye Enerji Bilgisi’nin insan bedeni üzerindeki hareketinin sonuç etkileridir.

Yi Jing ve Kalp Enerjisi Belirleyici Şifa Metodları eğitiminin ana konusu, ya kişisel-algılama yoluyla ya da şifacının gelişmiş yetenekleri ile, Bakiye Enerji Bilgisi’ni araştırmak ve yerini bulmaktır.

Bedenden Bakiye Enerji Bilgisi’ni gönderen bu benzersiz teknikte, “olaylar ve sebeplerin terse doğru idraki ve kavranışı ile şifa verme metodu” ve “Enerji Bilgisi ile Güçlendirilmiş Objeler yardımı ile kişinin bedeninden Bakiye Enerji Bilgisi’nin kökünden silinip atılması metodu” kullanılır.

Bu iki metod, psikolojik nedenli problemlerin ve Kalp Enerjisi ile Yaratılışın Gücü’nün arasındaki uyumsuzluktan kaynaklanan problemlerin köken sebeplerinin giderilmesindeki önemli şifa veren tedbirlerdir.

Yazının alıntılandığı adres:

Yi Jing ve Kalp Enerjisi Belirleyici Şifa Metodları