Emei Qigong Kalpyolu | Şifa Sesleri
402
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-402,page-child,parent-pageid-518,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
 

Şifa Sesleri

Emei Kutsal Şifa Sesleri, organlarınızın titreşimlerini uyumlu hale getirir. Sağlıklı ve hasta olan herkes, onları uygulamadan yararlanabilir. Qigong’u uygulamak için zaman ya da alana sahip olmayan insanlar; iş yerinde ve günlük hayatlarında çok fazla baskı altındadırlar. Buna rağmen nefes alıp verebildikleri sürece bu sesle uygulanan çalışmayı erişilebilir bulabilirler.

 

İnsan vücudunun hayati organları her zaman kendi frekanslarını veya seslerini çıkarmaktadır. Kalbin sesi ateş yanan sesi gibidir; Akciğerlerin sesi, metalin metal üzerine çarptığı sesi gibidir; Karaciğer sesi ahşap ahşabın üzerine sürtüyor gibidir; Dalganın sesi sanki taşların taşlara  vurma sesleri  gibidir; Böbreklerin sesi akan bir seste sese benziyor.

 

Hayati organların seslerini kaydedebilirsek, hayatın güzel müziğine benzerliklerini görebiliriz. Bunlar, insan vücudunun mikro evreni içindeki doğal sesleri ve ritimleridir.

 

İnsan vücudu sağlıklı olduğunda, hayati organların yüksek sesleri, gürültülü, alçak, derin ve yankılanan sesleri ile düzenli kalıplarla uyumludur ve ritimlerle doludur. Hayati organların harmonik sesleri, birinin fizyolojik veya psikolojik durumu değiştiğinde değişir. Bu sesler bir konser gibidir: Bazı enstrümanlar ayarlanmamışsa, orijinal harmonik müziğin frekansında, müzikalitesinde ve tınısında değişiklikler olacaktır.

 

Emei Kutsal Şifa Sesleri, yüzyıllardır miras olarak Emei Qigong Soy Sahipleri tarafından nesilden nesile devredildi .

 

Emei Kutsal Şifa Seslerinin Uygulanmasının Etkileri

 

1. Farklı sesler doğrudan doğruya kendi hayati organlarına gider ve onları titreştirir.

 

2. Bu sesler, enerjilerinin doğrudan ilgili hayati organa masaj yapmasına izin vermek için yin ve yang notalarını kullanır. Bu masaj, göğün ve doğum öncesi enerjinin bütünleşik enerjisinin masajıdır ve aynı zamanda iç masaj olarak da adlandırılır. Birisi sağlıklı veya hasta olursa olsun, başka biri yumuşak dokularına, eklemlerine, meridyenlerine ve akupunktur noktalarına masaj yapabilir, ancak iç organlara nasıl masaj yapabilir? Sadece iç masaj yapabilir.

 

3. Şifa sesi ile oluşturulan titreşim ve masaj sayesinde, iç hastalıktan kaynaklanan ağrı, şişme, uyuşma, gerginlik, kaygı, endişe vb. dış belirtileri rahatlayabilir veya iyileşebilir.

 

4. Şifa sesleri uygulamak nefes egzersizleriyle bütünleştirilmelidir, sadece sesler iyileştirici bir etkisi olmaz, aynı zamanda derin nefes egzersizlerinin faydalarını da sunar.

 

5. Şifa sesleri, hayati organların dengesiz enerji alanlarını ayarlamak ve dengeli olmalarını teşvik etmek için nefes ile birleştirilir.

 

6. “Yin-Yang Büyük Teorisi” ne göre karaciğer enerjisinin güzel özü yükseliyor, kalp yükselir yayılır, dalak birleşir, akciğer genişler daralır ve böbrek düşer ve toplar. Emei Kutsal Şifa Sesleri, ilgili hayati organın enerjik ve işlevsel faaliyetlerini uyumlu hale getirir.

 

7. Bir hastalığınız olduğunda sadece bir canlının enerjisinin dengede olmadığını varsayın. Normalde, tüm vücudun bir enerji bozukluğu, belirli bir iç organın dengesini kaybetmesine neden olur ve sonra problemi geçer, böylece diğer organları etkiler ve enerjilerinin de dengesini kaybetmesine neden olur.