Emei Qigong Kalpyolu | BaZı Feng Shuı
410
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-410,page-child,parent-pageid-518,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
 

BaZı Feng Shuı

Yaşamlarımız, doğum öncesi ve doğum sonrası enerjilerindeki benzersiz beş elementi ve bedenimize dağılımını temel alır. Doğum öncesi enerji, geçmiş hayatlarımız, ailelerimiz, bir fetüs olarak geçirdiğimiz zamana ve doğum anı koşullarına göre belirlenir. Doğum sonrası enerji, doğumdan bu yana tüm düşüncelerimiz, kelimelerimiz ve eylemlerimizden gelir. Hepimiz için, doğum öncesi enerjimiz, geçmişten doğduğumuz zamana kadar belirlenir.  Yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Bununla birlikte doğum sonrası enerjimiz şu andaki kelime, hal tavır ve davranışlarımıza göre her an değişiyor. Bu konuda yapabileceğimiz şeyler mevcut . Bunu tek başına anlamak, bizi geçmişimize ve onun tarafından bağlanmaktan oluşan durumlara ve bu konuda suçluluk duygumuzdan kurtaracaktır. Aynı zamanda, geleceği merak etmekten, gelecekte olabileceklerden korkmadan kurtaracaktır.

 

Doğum sonrası enerjimizin beş unsurunun hesaplanması, doğum öncesi enerjimizin beş unsurunda zayıf olan veya eksik olan şeyleri onarabilir ve geliştirebilir; bu sayede daha sağlıklı ve mutlu bir günümüzde yaşayabiliriz. Bu da, gelecek enerjimizi onarma tohumunu ektirir. Kim olduğunuza bakılmaksızın, doğduğunuz andan itibaren her şey, evrensel enerjinin ve kontrolü altında olan gebelik döneminde yol boyunca ilerlemektedir. Ebeveynlerin enerjileri, işlerin şekli konusunda herhangi bir suçlama yapmak gerekli değildir ve sonuçların sabit sonuç olarak kabul edilmesi gerekli değildir. Ancak, ebeveyn olmadan önce Emei Qigong ilkelerini öğrenmek, çalışmak ve geliştirmek geçmişi, şu anı ve geleceği olumlu yöne etkileyecektir. Kim olursa olsun,en önemli nokta, şu an ve gelecekte olanların olacakların düşünce, konuşma, eylemler ve geçmiş yaşam eylemlerinin bir sonucu olduğunu anlamanızdır. Doğumundan bu yana olan her şey daha önce olanın bir sonucudur.

 

Geleceğinizi geliştirmek istiyorsanız, Emei Qigong yöntemlerini mümkün olan en kısa sürede kuşkusuz veya tereddüt etmeden geliştirmelisiniz. Hayatınızın kalitesini artırmak için, beş unsurun enerjisini değiştirmeniz gerekir – hareket miktarını arttırarak veya azaltarak – Hareketli Yaşam Programını değiştirin. Bu yaşam kalitesini değiştirecektir. Hayatın Hareketli Programı geliştikçe, şimdi veya gelecekteki her fenomen de olumlu bir yönde hareket edecektir. Hareketli Yaşam Programı, bir şoför gibidir. Düz sürücülerle ya da dağlar boyunca, çarpık dönüşlerden ve iniş ve çıkışlarla dolu belirli bir yolu takiben, bu sürücü vücudunuzun ve kalbinizin uzun süre seyahatlerini yönetiyor.

 

Neyin gittiğini anlayabilir ya da onlar tarafından hala şaşkın olabilirsiniz. Ancak, zaten geçtiğinizin mantıklı olmasına rağmen, ilerlediğinizde şoförün nereye gittiğini bilmediğinizden ve sürücünün izlediği yol sizi şaşkına çevirebilir. Gelecekteki yolun dik ve sağlam mı yoksa düz ve pürüzsüz olup olmadığını bilmiyorsunuz – size bildirilmedi. Ama beş elementin enerjisini dönüştürdükten sonra, sürücünün düz, planlı bir rota izleyeceğine güvenebilirsiniz. . Kalp şimdi arabayı sürüyor, bedeninizi taşıyor, parlak bir geleceğe doğru ilerliyor. Her biri Hareketli Yaşam Programı’nın ustası olduğumuz zaman, her birimiz özgürlüğe kavuşuruz.

 

Nasıl Yetiştirilirsiniz?

 

Bir kişi doğduğunda, beş elementin enerjisini taşır; her biri farklı nitelik ve niceliktedir. Bazı insanlar beş elementten enerjiye sahiptirler. Buna rağmen, genellikle belirli bir elementin enerjisinin çok güçlü ya da zayıf olması durumudur ve bir ya da iki elementin tamamen kaybolması nadir değildir. Beş elementin enerjisinin eşit olarak dağıldığı, diğer bir deyişle hiçbir element çok güçlü veya çok zayıf olabilir. Bu, yeterince enerjinin veya dengeli enerjinin olması durumudur. Bir elementin enerjisi çok güçlü olduğunda, diğer elementlerin enerjisini istila eder ve bastıracaktır. Elemanın enerjisi çok zayıfsa, diğer elementlerin enerjisiyle işgal edilecek ve baskı altına alınacaktır. Eğer ılımlıysa, başkalarını istila etmez ve ezemez, ne de başkaları tarafından işgal edilip ezilir. Beş element enerjisi ya vücuda hafifçe ve eşit olarak dağıtılır ya da değil. Dağılım eşit değilse, enerji çok güçlü veya çok zayıf.

 

Bu hem kişinin fizyolojisinde hem de psikolojide ve dış enerjiyle iletişimde ve birleşmede farklı süreçlere ve sonuçlara yol açar. Artan, inen, açılıp kapanan enerjinin hareketi bu farklılıkları yansıtıyor ve insanlara “kader, yaşam kalitesi” deniyor. Dolaşımdaki farklı aşamalar ve beş element enerjisinin dönüşümü vücudun içindeki enerjiyle birleşiyor. Zaman ve mekanın dönüşümü ve hareketi. Bu kombinasyon-harmanlanmış hareketler ve dönüşümler- insanların “servet-hareketi dönüştürme” dediği şeydir. Uygun bir yöntem varsa ve samimi bir çaba sarf ediyorsa, soru kader ve servetin değişip değişmeyeceği değil yalnızca birisi kader ve serveti değiştirebilir.