Emei Qigong Kalpyolu | Emeı Dağı
611
page-template-default,page,page-id-611,page-child,parent-pageid-122,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Emeı Dağı

Emei Dağı, Buddha’nın öğretilerini yaymak için beyaz bir fil üzerinde Hindistan’dan gelen Samantabhadra Bodhisattva’nın kutsal mekanıdır. Bu nedenle, Emei Dağı geleneksel olarak Samantabhadra Bodhisattva’nın bodhimanda’sı (aydınlanmanın özünün kaynak olarak konumlandığı) olarak belirtilir.

Çin’de dört kutsal Budist dağ vardır ve her birinde ayrı bir bodhisattva tezahür etmiştir. Buddha Shakyamuni’nin dört ana izdeşi olan bu dört bodhisattva fiziksel bedenleri ile Çin’e gelmediler, ruhsal olarak seyahat ettiler ve Buddha’nın öğretilerini yaymak amaçlı Çin’in bu kutsal dağlarında ortaya çıktılar. Her biri dharma’nın yayılmasının farklı yönlerinin sorumluluğunu aldılar.

Her Bodhisattva kendi alanının sorumluluğunu taşır. Dört kutsal dağın her biri kendi içinde özgündür, yine de hepsi aynı şefkatli amaca hizmet ederler; insanın fiziksel ve psikolojik acılarından özgürleştirilmesi.